Opel Astra H Ateşleme Bobini, Opel Astra Yedek Parça

Opel Astra H Ateşleme Bobini, Opel Astra Yedek Parça

Fiyat : 205.00 TL KDV DAHİL


Opel Astra H 2004- Ateşleme Bobini Orjinal DELPHİ

Opel Astra H Ateşleme Bobinleri sparişlerinizi web sitemizden verebilirsiniz. Opel Astra H www.ovuncotomotiv.com fiyatlarımız son derece uygundur.

Ateşleme Bobini Nedir?

Sistem voltajı 12 V olan benzinli araçlarda kullanılır. Yağlı ve epoksi reçineli olmak üzere iki türlü imal edilir. Yağlı tiplerin üretimi gün geçtikçe azalmaktadır. Epoksi reçineli tip bobinler plastik bir kap içersine yerleştirilmiş birincil ve ikincil sargılardan oluşmuştur. Kabın içine reçine vakum altında doldurularak, dielektrik katsayısının çok yüksek olması sağlanır.
Kabın dışında kapalı devre oluşturan yüksek manyetik özelliğe sahip saç paketi vardır. Bunlarda klasik tip bobinlere göre daha yüksek çıkış gerilimi (30.000 Volt’dan fazla) almaya olanak sağlamaktadır. Bobinlerin çalışma ortam sıcaklığı 40/+120 C arasındadır.

Ateşleme bobini:

Ateşleme sisteminin bir parçasıdır. Transformatör gibi görev yaparak batarya voltajını yüksek volta yükseltir.

Ateşleme bobinleri

Otomobiller için NGK ateşleme bobinleri, bujide güvenilir bir ateşleme ve ateşleme kıvılcımı oluşumu için gerekli ateşleme gerilimini sağlar.

Ateşleme bobinleri bir benzin motorunda ateşleme sürecinin "enerji santralini" oluştururlar. Ateşleme sisteminin bir parçası olarak, bujinin orta ve topraklama elektrotları arasında bir ateşleme kıvılcımı oluşması ve hava-yakıt karışımının tutuşması için gerekli olan yüksek gerilimi sağlama görevi ateşleme bobinlerine aittir.

Ateşleme bobinleri bu amaçla düşük gerilim kablosu yoluyla oto aküsünden elektrik alırlar ve gerilimi dönüştürerek bobin tipine bağlı bir düzeye, azami 45 kilovolta kadar yükseltirler. Araç tipine ve otomobil üreticilerinin teknik şartnamelerine bağlı olarak farklı ateşleme bobini teknolojileri kullanılır.

Ateşleme bobinlerinde aranan şartlar

Ateşleme bobinlerinde aranan şartlar muazzamdır – ateşleme bobini motor bölmesi içerisinde hangi pozisyonda monte edilirse edilsin, her zaman fonksiyonunu yerine getirmek zorundadır.

Ateşleme bobinleri güvenilir bir ateşleme sağlamak için, devir sayısına göre dakikada yüz ila bin arası defa, ateşleme bobini yüksek gerilim çıkışından bir yüksek gerilim darbesini bujiye göndermek zorundadır.

Sıcak ve nemden korunma

Bir ateşleme bobininin konstrüksiyonu ve kullanılan malzemeler motor bölmesinde sıcağa ve neme karşı koymak ve değişken hava koşullarının etkisi altında da güvenilir bir şekilde çalışmak zorundadır. Yağ ve benzin buharlarının ateşleme bobininin gövdesine zarar vermesi önlenmelidir – çünkü gövdedeki hasarlar da yine fonksiyonu olumsuz etkileyecektir.

Uyma hassasiyeti ve kısa devre direnci

Bir ateşleme bobininin en önemli özellikleri arasında, bobinin yerine otomobil üreticisi tarafından öngörülen şekilde oturması için mutlak uyma hassasiyetinin yanında, kısa devre ve elektrik darbesi direnci, ısı iletimi için soğutma alanlarının yeterli ölçeklendirilmiş olması ve ayrıca sıcaklık istikrarı yer alır. Ateşleme bobinleri ayrıca, örneğin sıçrayan sulara ve tuzlu suya karşı dayanımı da yüksek olmalıdır.

Ateşleme bobini teknolojileri

NGK farklı otomobiller için farklı ateşleme bobini tipleri sunar: eski kutu tipi ateşleme bobinlerinden distribütör ateşleme bobinlerine, blok ateşleme bobinlerinden buji yuvalı ateşleme bobinlerine ve ateşleme bobini sistemlerine kadar.

Geçtiğimiz yıllarda ateşleme teknolojisi de sürekli gelişmeye devam etti ve onunla birlikte, otomobil üreticilerinin kullandığı ateşleme bobini teknolojisi de gelişti.

Beş farklı ateşleme bobini tipi

Bu nedenle NGK birden fazla, farklı ateşleme bobini teknolojileri sunuyor:

Kutu tipi ateşleme bobinleri,
Distribütör ateşleme bobinleri,
Blok ateşleme bobinleri,
Buji yuvalı ateşleme bobinleri ve
Ateşleme bobini sistemleri.

Şunlar önemlidir: Bu teknolojilerin her biri en küçük ayrıntısına kadar otomobil üreticilerinin tanımlarına uygundur ve böylelikle ateşleme sisteminin diğer bileşenleriyle – ateşleme kablosu, buji ve kimi durumda bir mekanik distribütör – işbirliği içerisinde en iyi, güvenilir ateşlemeyi sağlar.

En yüksek kalite garantisi

Bilinen yüksek NGK kalite standartları NGK ateşleme bobinlerine de uygulanır: Her ateşleme bobini orijinal ekipman şartnamelerine sıkı sıkıya uyularak üretilir. Yapı parçalarının pozisyonlandırılması ve iletken temasları ve ayrıca lehim yerlerinin ve birleşimlerin uygulaması, çok zorlu bir kalite standardı olan TS16949'a göre gerçekleştirilir. Kabarcıksız bir döküm için vakum döküm yöntemi kullanılır. Ürün gamında yer alan her ateşleme bobini teslimattan önce lazer yardımıyla mekanik ve elektriksel olarak ölçülür, bir montaj testinden ve uzun süreli aşırı hararet testlerinden ve -40 ˚C'den +140 ˚C'ye sıcaklık değişimi testinden geçirilir. Bunlara ek olarak sargının polisaj tablosu ve elektromanyetik uyumluluk hassasiyetle kontrol edilir.

Ateşleme kabloları

NGK ateşleme kabloları yüksek kalitelidir, uzun ömürlüdür ve çok ekonomiktir.

NGK tüm teknik şartları yerine getiren bir ateşleme kabloları ürün gamı sunar. Bu kablolar, orijinal versiyonlara ve otomobil üreticilerinin fabrika çıkış kalitesine uygundur. NGK ateşleme kabloları yüksek kalitelidir, uzun ömürlüdür ve çok ekonomiktir.

NGK ateşleme kabloları:

orijinal ekipman versiyonu ile aynı şekilde üretilmiştir
parazit filtreli fişleri olan bakır ateşleme kabloları olarak ya da dirençli ateşleme kabloları halinde seçilebilir
hazır monte edilmiştir – hemen kullanılabilirler
benzin ve yağa dayanıklıdır
sıcağa karşı son derece dayanıklıdır
yüksek ateşleme voltajlarına göre tasarlanmıştır

* Opel Astra H Ateşleme Bobini oto yedek parça teminatı.
* Opel Astra H Ateşleme Bobinleri otomotiv yedek parçaları.
* 2004 model Opel Astra H serisi ateşleme bobini arızası giderme.
* Opel Astra H ateşleme bobini ne işe yarar?
* Opel Astra ateşleme bobini neden bozulur?Haberler