Opel İnsignia A16LET Ateşleme Bobini Delphi

Opel İnsignia A16LET Ateşleme Bobini Delphi

Fiyat : 250.00


 Opel İnsignia 2010- Ateşleme Bobini Orjinal DELPHİ

 
 
Opel İnsignia Ateşleme Bobinleri sparişlerinizi web sitemizden verebilirsiniz. Opel İnsignia www.ovuncotomotiv.com fiyatlarımız son derece uygundur.
 
Ateşleme Bobini Nedir?
 
Sistem voltajı 12 V olan benzinli araçlarda kullanılır. Yağlı ve epoksi reçineli olmak üzere iki türlü imal edilir. Yağlı tiplerin üretimi gün geçtikçe azalmaktadır. Epoksi reçineli tip bobinler plastik bir kap içersine yerleştirilmiş birincil ve ikincil sargılardan oluşmuştur. Kabın içine reçine vakum altında doldurularak, dielektrik katsayısının çok yüksek olması sağlanır.
Kabın dışında kapalı devre oluşturan yüksek manyetik özelliğe sahip saç paketi vardır. Bunlarda klasik tip bobinlere göre daha yüksek çıkış gerilimi (30.000 Volt’dan fazla) almaya olanak sağlamaktadır. Bobinlerin çalışma ortam sıcaklığı 40/+120 C arasındadır.
 
Ateşleme bobini:
 
Ateşleme sisteminin bir parçasıdır. Transformatör gibi görev yaparak batarya voltajını yüksek volta yükseltir.
 
Ateşleme bobinleri
 
Otomobiller için Delphi ateşleme bobinleri, bujide güvenilir bir ateşleme ve ateşleme kıvılcımı oluşumu için gerekli ateşleme gerilimini sağlar.
 
Ateşleme bobinleri bir benzin motorunda ateşleme sürecinin "enerji santralini" oluştururlar. Ateşleme sisteminin bir parçası olarak, bujinin orta ve topraklama elektrotları arasında bir ateşleme kıvılcımı oluşması ve hava-yakıt karışımının tutuşması için gerekli olan yüksek gerilimi sağlama görevi ateşleme bobinlerine aittir.
 
Ateşleme bobinleri bu amaçla düşük gerilim kablosu yoluyla oto aküsünden elektrik alırlar ve gerilimi dönüştürerek bobin tipine bağlı bir düzeye, azami 45 kilovolta kadar yükseltirler. Araç tipine ve otomobil üreticilerinin teknik şartnamelerine bağlı olarak farklı ateşleme bobini teknolojileri kullanılır.
 
 
* Opel İnsignia Ateşleme Bobini oto yedek parça teminatı.
* Opel İnsignia Ateşleme Bobinleri otomotiv yedek parçaları.
* 2010 model Opel İnsignia serisi ateşleme bobini arızası giderme.
* Opel İnsignia ateşleme bobini ne işe yarar?
* Opel Astra ateşleme bobini neden bozulur?
 Opel İnsignia A16XER A16LET motor Tiplerinin Ateşleme Bobini
 


Haberler