Opel Astra J A16XER A16LET Ateşleme Bobini Delphi

Opel Astra J A16XER A16LET Ateşleme Bobini Delphi

Fiyat : 250.00


  Opel Astra J 2010- Ateşleme Bobini Orjinal DELPHİ

 
Opel Astra J Ateşleme Bobinleri sparişlerinizi web sitemizden verebilirsiniz. Opel Astra J www.ovuncotomotiv.com fiyatlarımız son derece uygundur.
 
Ateşleme Bobini Nedir?
 
Sistem voltajı 12 V olan benzinli araçlarda kullanılır. Yağlı ve epoksi reçineli olmak üzere iki türlü imal edilir. Yağlı tiplerin üretimi gün geçtikçe azalmaktadır. Epoksi reçineli tip bobinler plastik bir kap içersine yerleştirilmiş birincil ve ikincil sargılardan oluşmuştur. Kabın içine reçine vakum altında doldurularak, dielektrik katsayısının çok yüksek olması sağlanır.
Kabın dışında kapalı devre oluşturan yüksek manyetik özelliğe sahip saç paketi vardır. Bunlarda klasik tip bobinlere göre daha yüksek çıkış gerilimi (30.000 Volt’dan fazla) almaya olanak sağlamaktadır. Bobinlerin çalışma ortam sıcaklığı 40/+120 C arasındadır.
 
Ateşleme bobini:
 
Ateşleme sisteminin bir parçasıdır. Transformatör gibi görev yaparak batarya voltajını yüksek volta yükseltir.
 
Ateşleme bobinleri
 
Otomobiller için Delphi ateşleme bobinleri, bujide güvenilir bir ateşleme ve ateşleme kıvılcımı oluşumu için gerekli ateşleme gerilimini sağlar.
 
Ateşleme bobinleri bir benzin motorunda ateşleme sürecinin "enerji santralini" oluştururlar. Ateşleme sisteminin bir parçası olarak, bujinin orta ve topraklama elektrotları arasında bir ateşleme kıvılcımı oluşması ve hava-yakıt karışımının tutuşması için gerekli olan yüksek gerilimi sağlama görevi ateşleme bobinlerine aittir.
 
Ateşleme bobinleri bu amaçla düşük gerilim kablosu yoluyla oto aküsünden elektrik alırlar ve gerilimi dönüştürerek bobin tipine bağlı bir düzeye, azami 45 kilovolta kadar yükseltirler. Araç tipine ve otomobil üreticilerinin teknik şartnamelerine bağlı olarak farklı ateşleme bobini teknolojileri kullanılır.
 
 
* Opel Astra J Ateşleme Bobini oto yedek parça teminatı.
* Opel Astra J Ateşleme Bobinleri otomotiv yedek parçaları.
* 2010 model Opel Astra J serisi ateşleme bobini arızası giderme.
* Opel Astra J ateşleme bobini ne işe yarar?
* Opel Astra ateşleme bobini neden bozulur?
  Opel Astra J A16XER A16LET motor Tiplerinin Ateşleme Bobini


Haberler